Typy STS na Bundesligę: stawką Liga Europy lub utrzymanie!

05.05 RB Lipsk vs Wolfsburg

RB Lipsk vs Wolfsburg

Typy STS na Bundesligę: stawką Liga Europy lub utrzymanie!

Typy STS na Bundesligę: stawką Liga Europy lub utrzymanie!
Typy STS na Bundesligę: stawką Liga Europy lub utrzymanie!
Typy STS na Bundesligę: stawką Liga Europy lub utrzymanie!

Czy typy na dziś się sprawdzą? RB Lipsk może przegrać europejskie puchary!

W przedostatniej kolejce Bundesligi wciąż czeka nas sporo emocji. Choć do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwa spotkania (a co za tym idzie, do zdobycia zostało ledwie sześć punktów), to mimo wszystko może dojść do gigantycznych przetasowań w finalnej tabeli. Typy dnia na ligę niemiecką naturalnie zapatrują się na mecze o największej stawce, a więc spotkania drużyn, które wciąż mogą wiele zyskać lub stracić. A te znajdują się na dwóch przeciwnych biegunach – albo na początku albo na końcu tabeli. Nic więc dziwnego, że aż tyle emocji czeka nas w meczu RB Lipsk z VfL Wolfsburg, czyli spotkaniu dwóch drużyn ze skrajnie odmiennych lokat w tabeli.

Typowanie wyników tym razem znacznie trudniejsze – kursy kursami, ale determinacja może zdziałać cuda!

Gdy wydawało się, że RB Lipsk po raz kolejny poważnie zagrozi największym siłom ligi niemieckiej, nagle Byki ostro wyhamowały. Znakiem tego jest spadek podopiecznych Ralpha Hasenhüttla na aż szóste miejsce w tabeli. Co więcej, taka sytuacja może mieć istotne skutki w przyszłorocznych europejskich pucharach – na chwilę obecną RB Lipsk może liczyć na ledwie drugą rundę kwalifikacji Ligi Europy. Jeśli uda im się nadgonić cztery punkty do Bayeru Leverkusen, awans do LE będzie automatyczny. Jeśli z kolei dadzą się wyprzedzić Eintrachtowi Frankfurt (tylko jeden punkt przewagi), w przyszłym roku zagrają jedynie na krajowym podwórku.

Z kolei VfL Wolfsburg wciąż walczy o utrzymanie. Trzecie miejsce od końca gwarantuje baraż o grę w 1. Bundeslidze, natomiast przewaga nad Hamburgerem SV (pozycją skazaną na degradację) wynosi ledwie dwa oczka. Co istotne, Wilki wciąż mogą uniknąć barażu i spadku – potrzebne będzie jednak wyprzedzenie Mainz lub Freiburga (obydwa kluby mają trzy punkty więcej od Wolsfburga).

Spotkanie na Red Bulla Arenie zapowiada się ekscytująco. Typy sportowe stawiają w ciemno na gospodarzy (1,67 na Red Bull Lipsk i 4,77 na Wilki), natomiast przed tym meczem nie należy skreślać szans gości. Przy tak dużej stawce możliwe jest pokonanie nawet najsilniejszego z rywali. A Red Bull Lipsk pokazał już nieraz, że potrafi przegrywać z dużo niżej notowanymi zespołami. Początek tego meczu już w tę sobotę 5 maja o 15:30.

Autor: JB

Rate this post