Jak obstawiać mecze?

Jak obstawiać mecze ?

Jak obstawiać mecze?W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić podstawy zakładów sportowych, które każdy powinien znać przed dokonaniem pierwszego zakładu. Wskazówki te pomogą Ci lepiej zrozumieć, na czym polega obstawianie meczy, a idąc dalej, w jaki sposób ugrać jak najwięcej. Zamieszczamy także kilka ważnych wskazówek i porad, które pomogą Ci wystartować w świecie zakładów. Korzystanie z naszych porad dotyczących zakładów sportowych dla początkujących zapewni lepsze wyniki bukmacherskie.

Wybierz odpowiedniego bukmachera – obstawianie meczy

Najważniejszą rzeczą, którą powinieneś zrobić przed rozpoczęciem przygody z zakładami sportowymi jest wybranie bukmachera, u którego postawisz swoje pieniądze. Przypuszczam, że już większość z Was postawiła zakłady w pierwszym lepszym punkcie bukmacherskim lub w jakimś przypadkowym bukmacherze online, o którym usłyszeliście. To nie jest najlepszy wybór z kilku powodów.

Po pierwsze, nie wszyscy bukmacherzy są tacy sami pod względem jakości kursów. Podczas gdy pewien bukmacher może mieć kurs 2.00 na Real, że pokona Barcę, prawdopodobnie istnieje inny, który zaoferuje ci kurs 2,2 lub 2,3 na ten sam wynik. Oznacza to, że ten bukmacher da ci 10-15% więcej za wygraną. A teraz pomnóż to przez stawkę, za jaką postawisz ten zakład u bukmachera, a zobaczysz, jak duża jest różnica w otrzymywanych przez Ciebie środkach. Wyobraź sobie teraz, że stawiasz zakład dziesięciokrotny – zakład z 10 selekcji lub meczów. Kiedy pomnożysz wszystkie kursy bukmacherskie z wyższymi kursami i porównasz je ze starym bukmacherem, uświadomisz sobie, że twój stary bukmacher ładnie z Ciebie „zdarł”. Przypomnę, że chodzi tutaj tylko o 0,1 lub 0,2 niższy kurs niż konkurencja.

https://kodybukmacherskie.pl/jak-obstawiac-mecze/

Drugą ważną rzeczą w wyborze bukmachera jest to, jak szeroki lub duży jest zasięg sportu i rynków w ofercie. Jeśli jesteś fanem futbolu amerykańskiego z Tunezji i chcesz postawić na alternatywne punkty (spread) na NCAAF (liga koledżowa), prawdopodobnie nie będziesz mógł w swoim lokalnym bukmacherze. Ale w przypadku bukmachera znanego z doskonałego zasięgu można to zrobić. Także, jeśli chcesz obstawić mecze na żywo.

Jest wielu bukmacherów znanych z dużego wyboru kursów/selekcji i wielu innych znanych z najlepszych kursów na świecie. Ale niestety nie ma bukmachera, który ma w pełni oba te założenia spełnione. Niektórzy mają lepsze kursy „na żywo”, inni zaś kursy przedmeczowe. Część ma świetne kursy w amerykańskim sporcie, ale złe kursy w tunezyjskiej 1. lidze itd. Kluczem jest znalezienie jednego lub kilku z nich, które zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby.

Kolejną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest fakt, że WSZYSCY bukmacherzy kochają Cię, gdy tracisz pieniądze, a tylko niektórzy z nich nadal będą tolerować, jeśli wygrasz.

Rodzaje zakładów, a obstawianie meczy

Istnieje kilka typów zakładów, które możesz obstawiać na swoim kuponie. Podczas gdy większość z Was trzyma się 10-15-zdarzeń na kuponie, (ja robiłem to jakieś 15-20 lat temu), lepiej obstawiać single lub zakłady kombinacyjne. Tutaj musisz zrozumieć, dlaczego i w jaki sposób bukmacherzy zarabiają, aby lepiej zrozumieć, jaki rodzaj zakładów najlepiej jest grać.

Wszyscy bukmacherzy (z wyjątkiem giełd zakładów) stosują marżę do każdego oferowanego przez siebie zakładu. Jeśli jest to rynek dwukierunkowy (dwudrogowy), jak” powyżej / poniżej 2,5 bramki”, z 50-50% szans na to, że będzie lub nie będzie 2.5 bramki (np. piłka nożna), kurs na 100% zwrot wyniosą w tym przypadku 2.00 na powyżej oraz 2.00 na poniżej. Oznacza to, że bukmacher nie zarobi pieniędzy z takiego kursu, ponieważ wszystkie pieniądze zostaną ostatecznie zwrócone graczom.

Co więc robią? Oferują Ci kursy 1,85-1.85, które na dłuższą metę zapewniają, że uzyskują 8% z tych kursów. Ogólnie rzecz biorąc, bukmacherzy nie są całym złem tego świata, nie chcą, abyś stracił wszystkie swoje pieniądze. Zamiast tego są zadowoleni z 8% każdego zakładu, w długim okresie czasu.

Wracając do samych kursów. Kiedy bukmacherzy stosują swoją marżę do każdego wystawionego przez siebie kursu, a Ty umieszczasz 20 meczów na 1 kuponie, istnieje efekt skumulowany, zarówno dla Ciebie, jak i dla bukmacherów. Kiedy postawisz 5 złotych na 20 meczów na 1 kuponie, możesz mieć potencjalną wygraną w wysokości 10 000 złotych. Ale bukmacherzy zyskują na marży z tego kuponu, która jest znacznie wyższa niż na singlu, to jest 8 + 8 + 6 + 6 + 7 + 8 + 8 + 6 + 7 + 10% itd. Każdy mecz dodawany, sumuje się do ich marży. To jest powód, dla którego nigdy nie wygrasz na dłuższą metę, grając za bardzo niskie stawki wiele meczy na 1 kuponie. Prawie za każdym razem co najmniej 1 z nich nie wygrywa, prawda? Może to zabrzmieć zniechęcająco, ale istnieje rozwiązanie, w jaki sposób znacząco poprawić swoją wygraną.

Wszystko czego potrzebujesz, aby wygrywać u bukmachera, to nie jakiś tam system, o którym dowiedziałeś się na facebooku, czy inny fałszywy sposób. Żaden z tych systemów nie działa w dłuższej perspektywie. Jeśli przynosiłby on zyski, natychmiast ludzie pracujący w branży zabroniliby go. Zaufaj nam, ludzie pracujący w tym środowisku mają bardzo dobre wykształcenie kierunkowe, a także są świetnymi analitykami z mnóstwem informacji, do których nigdy nie będziesz miał dostępu.

Aby wygrywać coraz częściej, musisz grać o wiele mniej meczów na swoim kuponie. Rozumiemy, że Twoja początkowa pula jest mała i chciałbyś od razu wygrać duże pieniądze, ale z pewnością nie jest to sposób na wygrywanie zakładów sportowych w dłuższej perspektywie. Jeśli nam nie wierzysz, przestań czytać ten artykuł i przekonaj się sam. Później wróć i kontynuuj czytanie tego, o czym mówimy.

Nie musisz stawiać pojedynczych zakładów po 400 złotych, chociaż byłoby to o wiele lepszy sposób na obstawianie. Wystarczy, że postawisz 3-5 pojedynków na jednym kuponie, który Twoim zdaniem wygra, i po prostu obserwuj drastyczny wzrost wskaźnika wygranych / przegranych. Pamiętaj także, aby unikać wszelkiego rodzaju zakładów kombinowanych, ponieważ dadzą one taki sam wynik w dłuższej perspektywie, jak obstawianie 15-20-krotnych akumulatorów.

Rodzaje rynków

Nie podpowiemy Ci w tej części, jaki dokładnie mecz obstawić. Poradzimy Ci jednak, na jakie rynki postawić Twój zakład.

Jeśli chcesz zagrać na rynek ponad 2,5 gola + 1 (gospodarze wygrają), zastanów się dwa razy. Przede wszystkim jest to rzadki rynek brany pod uwagę przez bukmacherów, po drugie to rynek 6-drożny. To znaczy, że ma 6 różnych możliwych wyników. Obie te rzeczy oznaczają, że bukmacherzy dadzą ci znacznie niższe kursy na tym rynku. Sprawdź samemu – pomnóż w dowolnym meczu powyżej 2,5 i kurs na 1 (gospodarze wygrają) i porównaj z tym rynkiem, na którym kursy są połączone.

Bukmacherzy również bardzo precyzyjnie określają swoje szanse, co oznacza, że rzadko dadzą ci szansę na wygraną na dłuższą metę. Na temat wspomnianego wcześniej rynku większość bukmacherów oferuje marżę na poziomie 116-120%, co oznacza, że na dłuższą metę zarabiają z tego do 20%. Stawiając na te kursy będziesz świadkiem, jak Twoje pieniądze znikają w oczach. Z drugiej strony są rynki, które dają graczowi znacznie większy zwrot. Są to rynki 2-drogowe, takie jak powyżej / poniżej, handicap azjatycki, 2-way bet (moneyline) w koszykówce, tenisie, hokeju na lodzie itd. Te rynki mają zwykle kursy z 2-8% marżą, co daje znacznie więcej szans na wygraną.

Bukmacherzy są zwykle bardzo pewni swoich szans na tych rynkach i dają większą szansę wygranej. PAMIĘTAJ, jeśli grasz według tych zasad i czasami wygrywasz, bukmacherzy to zrozumieją i nie będą próbowali sprawić, abyś stracił wszystkie swoje pieniądze. Dając Ci wygrywać liczą, że zaczniesz przegrywać na dłuższą metę.

Zarządzanie pulą/budżetem | obstawianie meczy

Nigdy nie stawiaj całej kwoty swojego budżetu na 1 kupon, nawet ponad 50% tego, co masz to zbyt wiele.

Zastanów się dwa razy nad tym, co chcesz obstawić – nie graj sercem, ale mózgiem

Stawiając na mecze, których nie jesteście pewni stawiajcie mniejsze kwoty. Na mecze, których jesteście pewni – bądźcie odważni i stawiajcie wyższe kwoty.

Uwierz nam, że po wielu latach obstawiania zakładów i pracy w branży, jedynym systemem, który sprawi, że wygrasz pieniądze, jest wybranie większej liczby zwycięzców niż przegranych w czasie – to się nazywa value betting.

Bądź odpowiedzialny – zdyscyplinowany, jak tylko możesz. Nigdy nie graj zdenerwowany, aby pokryć swoje straty, nigdy nie ryzykuj więcej pieniędzy, niż możesz sobie pozwolić, nie stawiaj zakładów na ligi / mecze, o których nic nie wiesz, nie stosuj się do wskazówek bukmacherskich bez zastanowienia się dwa razy i nie graj gdy jesteś pijany.